Forrás: vehir.hu - Melczer Zsolt

Az olimpia minden sportoló álma, a csúcsok csúcsa. Kovács Tamás, közgazdasági elemző mesterszakos hallgatónk augusztus 12-én 12 órától futja a maratont az Olimpián!

Tamás teniszedzője javaslatára kezdett atletizálni, a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Clubnál Szemán János szárnyai alatt fokozatosan orientálódott a hossztávfutás felé, ahol rendkívül gyorsan érték az első sikerek. A 29 esztendős atléta már bő egy évvel ezelőtt teljesítette az olimpia B-szintet maratonfutásban. Célja, hogy a kenyaiak és etiópok által uralt klasszikus számban maga mögé utasítsa a környező országok versenyzőit, mivel az afrikaikkal közel lehetetlen felvenni a versenyt.

Tamás első hazai bajnoki címét 1998-ban nyerte az serdülők 3000 méteres versenyszámában. Több versenyt követően 2003-ban a felnőtt ob-n 1500 méteren hatodik, 5 kilométeren ötödik lett. Az utánpótlás korosztályban félmaratonon és 10 000 méteren bajnok, 5000-en második lett, 2004-ben a fedett pályás ob-n 3000 méteren bronzérmet szerzett. Egy év múlva a mezeifutó 6 km-es csapatbajnokságon lett aranyérmes. 2006-ban az 5000 méteres ob-n lett ötödik. 2008-ban és 2009-ben félmaratoni távon magyar ranglistavezető volt. 5000 méteren 2009-ben ezüst-, 2010-ben aranyérmet szerzett az ob-n. 2011 májusában a prágai maratonon teljesítette az olimpiai kiküldetési B-szintet.

Karunk munkatársai és hallgatói nevében is sok-sok sikert kívánunk Tamásnak!