Gyárlátogatás a Payer Industries Hungary Kft.-nél2017. május 9-én az logisztikai menedzsment mesterszakos hallgatók Pató Gáborné Dr. Szűcs Beáta egyetemi docens asszony vezetésével a Payer Industries Hungary Kft.-nél vettek részt szakmai gyárlátogatáson.

Az alábbiakban Szabó Gábor logisztika menedzsment mesterszakos hallgató élménybeszámolója olvasható a szakmai látogatásról.

„Feszes programmal várta csoportunkat a Payer Ajkán, úgy is mondhatnám, hogy egy kis karrier-napot tartottak házon belül. Valóban ez volt az érzés, hiszen bemutatták a hagyományos és az elektronikus elven működő marógépeket (egyik különleges, általunk korábban nem látott fajtája ennek a szikramaró). Láttuk, hogy egy adott gépbe a CAM tervezők vihetik be a kódot (azaz „felprogramozzák”), az ott levő billentyűzeten vagy éppen valahol távol a gyártól. Az itt készülő szerszámok akár 5 dimenziós terveket is jelenthetnek, amit a gép belsejében mozgóasztalok és mozgó megmunkálófej készítenek el. Ezek a szerszámok mennek át a fröccsöntő üzembe, ahol borotvákat, ablaktisztító készüléket, autóalkatrészeket gyártanak. A szennyeződések kivédéséről is hallottunk: műanyag raklapokat használnak, mert a fa nagyon „koszol”. A fröccsöntés után a csomagolást nézhettük meg, majd előadásokat hallgattunk meg. Ezekből egy nagyon átfogó képet kaptunk a vállalati divíziók működéséről. A raktári logisztikus munkatárs elárulta, hogy náluk többlettel zárult a leltár, beszélt az SAP működéséről, ami 5 percenként ellenőrzi a szupermarketek töltöttségét, és automatikus rendelést küld utántöltésre a kollégának. Tőle tudtuk meg, hogy 2300 négyzetméter áll rendelkezésre, elkülönülő beérkező és kimenő dokkokkal, így nem zavarják egymást a beérkező és a kiszállítandó áruk. Még az elhelyezkedésről is hallottunk példát egy helyi hölgytől, aki recepciósként várta ki a cégnél az alkalmas pillanatot, hogy a beszerzési részen dolgozhasson. Elméletből a gyakorlatba: délelőtt még ZH-t írtunk az INCOTERMS-ről, délután pedig a cég által leggyakrabban használt két klauzulát is megtudtuk. Jelentkezz a céghez bátran, mert segítőkészek és kölcsönösen profitálhattok abból, ha Te is ott dolgozol!”

Köszönjük a gyárlátogatás megszervezésében közreműködő, Vajda Tündének – a Pannon Egyetem GTK kommunikációs vezetőjének – a segítségét a gyárral való kapcsolatfelvételben, valamint a Payer Industries Hungary Kft.-nél Nagy Norbert, HR igazgató, és Baki-Ács Eszter, Hr Generalista támogatását.