1224227007_img_031632

Felsőoktatási Minőségi Díj

Eddig ugyanis „csupán” elismerő oklevelet adományozott a bíráló bizottság a díjazottaknak. A Díjat a kormány 2 évvel ezelőtt azzal a céllal alapította, hogy a minőségfejlesztés módszereinek alkalmazásában kiemelkedő eredményeket és folyamatos fejlődést mutató felsőoktatási intézmények és azok szervezeti egységeinek teljesítményét elismerje. A díj egyébként lehetőséget teremt hazai és nemzetközi összehasonlításokra, rangsorolásokra, a gazdaság igényeihez való minél teljesebb alkalmazkodásra, a versenyhelyzet erősítésére.

Az értékelés többszintű volt. Az önértékelésen alapuló pályázatokat először formailag ellenőrizték. Ezt követte a pályaművek tartalmi értékelése: három, egymástól független szakértő közös véleményt fogalmazott meg. Az írásos vélemények alapján született döntés arról, hogy mely pályázatok érdemesek helyszíni szemlére. Júniusban 4 felsőoktatási intézményt és 2 szervezeti egységet kerestek fel a szakemberek. A helyszíni látogatást követően fogalmazták meg az értékelők javaslataikat és terjesztették a független szakértőkből álló Felsőoktatási Minőség Díj és Minőségfejlesztési Bizottság elé. A testület javaslata alapján Hiller István oktatási és kulturális miniszter a következő döntést hozta:

Felsőoktatási minőségi díj kitüntetésben részesül: Felsőoktatási intézmény kategóriában a Miskolci Egyetem, szervezeti egység kategóriában a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara. Arany fokozatú elismerő oklevélben részesül a Kodolányi János Főiskola, ezüst fokozatú elismerő oklevélben részesül a Budapesti Corvinus Egyetem és a Budapesti Műszaki Főiskola.

Az elismeréseket a felsőoktatási intézmények tanévnyitó ünnepségein adták át. Veszprémben 2008. szeptember 11-én került sor a díjátadásra.