Fel kell készülni a változásra!Fel kell készülni a változásra, ahogy ez a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara gazdasági lapja, a Gazdasági Kalauz vezércikkének címében is áll.

„Konjunktúra jellemzi mind a magyar, mind a megyei gazdaságot. Aki akar, az tud fejlődni. Mint a legtöbb dolog azonban, ez is ciklikusan változik: a fellendülést egy leszállóág követheti. Megelőzni nem lehet, de felkészülni rá igen.” – olvashatjuk a cikk bevezetésében.

Radetzky Jenő, a kamara elnöke úgy vélekedik, hogy a ” jövőben a magyar gazdaság növekedését úgy lehet megtartani, ha nem az extenzív fejlődés, hanem az intenzív fejlődés lesz a jellemző. Az extenzív fejlődéshez több munkaerőre lenne szükség és lényegesen több belső forrásra. Az intenzív fejlődéshez magasabb tudásra, hatékonyabb munkaszervezésre, folyamatos képzésre van szükség.”

Radetzky Jenő elnök úr szavaival maximálisan egyetértünk, s hiszünk abban, hogy egy üzleti vállalkozás számára a versenyelőny megszerzése és megtartása csak a folyamatos szervezeti tanuláson keresztül biztosítható, ahogy ezt az Üzleti Tudásközpontunk hitvallásaként is megfogalmaztuk.

Az Üzleti Tudásközpont 2016. óta működik karunkon, küldetése a magyar KKV szektor szereplőinek támogatása önmaguk és üzleti vállalkozásaik fejlesztésében. Képzési és szervezetfejlesztési programjaink széleskörűek és igény szerint testreszabottak. Tudásbázisunk egyetemi szintű, korszerű és nemzetközi.

Üzleti Tudásközpontunk tevékenységéről, tréningjeiről, programjairól bővebb információ itt olvasható. >>>

A Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Gazdasági Kalauzának márciusi száma megtekinthető itt. >>>

(Fotó: FMKIK, Gazdasági Kalauz)