Fotó: Felföldi Gábor

TANÁR-DIÁK MESEFELOLVASÓ EST

Október 10. hétfő 19 óra, B épület konferenciaterem

Hol volt, hol nem volt… – a Pannon Egyetem oktatói, dolgozói és hallgatói olvasnak fel magyar népmeséket. Díszvendég: Korzenszky Richárd perjel úr. A meseolvasók között a következő oktatók biztosan ott lesznek: Piglerné Lakner Rozália (MIK), Abonyi János (MK), Géczi János (MFTK), Horváth Ottó (MK), Szalai István (MK)

Szeretettel várjuk a mesehallgató közönséget!

LÚDAS MATYI ELŐADÁS

Október 11. kedd 19 óra, E épület kamaraterem

A Lúdas Matyi kultuszról előadást tart Kovács Gábor a Magyar Irodalomtudományi Tanszék oktatója. Fazekas Mihály Lúdas Matyiját felolvassák a TIT Váci Mihály Irodalmi Színpad tagjai. A cselekmény fekete-fehér némafilmen elevenedik meg.

NÉPZENEI KONCERT ÉS NÉPTÁNC BEMUTATÓ

Október 12. szerda 19 óra, E épület kamaraterem

A veszprémi Kőris Zenekar és a Botorka Táncegyüttes (Balatonalmádi) műsora.

NÓTAEST ÉS BORKÓSTOLÁS

Október 13. csütörtök 19 óra, B épület konferenciaterem

Hangulatfelelős a Magyarnóta Kör. Közreműködik: a Veszprémi Egyetemi Kórus, Hermann Viktória a Georgikon Kar borásza és Nádasi Elemér (tangóharmonika, ének).

TÁNCVIGALOM ÉS BATYUS BÁL

Október 14. péntek 19 óra, E épület kamaraterem

Népek táncai a Jó Hangulat Klubbal, Timár Lajos vezetésével.

A programokra minden érdeklődőt szeretettel vár a Közművelődési Titkárság!