Vir2CopeA Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara részt vett az Európai Unió Erasmus + programja által támogatott Vir2Cope projektben, melynek témája a HDR fotózás megismertetése és oktatása a „Blended Learning” módszereivel, virtuális osztálytermek alkalmazásával.

A projektben 6 európai ország különböző szervezetei képviseltették magukat, és dolgoztak együtt két éven át annak érdekében, hogy összegyűjtsék a legjobb gyakorlatokat az internet alapú oktatási módszerek kidolgozása és megvalósítása terén. A csoportban művészek, felnőtt oktatással foglalkozó szakemberek (trénerek), szakképző intézmény, kreatív ügynökség és az egyetemi szféra is képviseltette magát olasz, német, angol, cseh, portugál és magyar tagok részvételével.

A HDR (High Dynamic Range) egy viszonylag új technológia a digitális fotózásban, a Blended Learning pedig egy viszonylag új módszer az oktatásban, ha a valós idejű virtuális osztálytermek (webinar) által kínált lehetőségek színes tárházát nézzük. A projekt a két technológiát együttesen alkalmazva dolgozott: 13 nemzetközi webinar-t tartott, két nemzetközi fotókiállítást szervezett, elkészített egy pedagógiai kézikönyvet az online webinar alkalmazásáról, és megjelent egy E-Book a HDR fotózásról angol és német nyelven, melyek a projekt honlapjáról ingyen letölthetők.

A projekt honlapja: http://www.vir2cope.eu/

A Pedagógiai esszé magyar nyelven elérhető itt.>>>

A HDR-E-Book elérhető itt.>>>