Fotó: Hunyadi Zsuzsanna

2012. augusztus 3-án megérkeztem életem egyik legnagyobb kalandjának helyszínére, Atlantába. A 2012-es őszi szemeszter a Clayton State University-n augusztus 13-án kezdődött el. Elképesztő, hogy itt már közel járunk a szemeszter végéhez. Ez alatt a két és fél hónap alatt megszámolhatatlan csodás, értékes élménnyel gazdagodtam és számos új kapcsolatot alakítottam ki. Már volt szerencsém képviselni Magyarországot egy rendkívül nívós rendezvényen: Atlanta World Showcase & International Awards, megtanulni a Baseball szabályait, túrázni és lézer showt nézni a Stone Mounain Park-ban, egy hétvégét eltölteni Floridában valamint megtapasztalni milyen a Clayton State University Nemzetközi Programok irodájának aktív tagja lenni, dolgozni és együtt működni Mr. Parkersonnal és Cele Blair-rel.

Mindezt Mr. John Parkersonnak köszönhetem, azaz köszönhetjük, mert ezeket az élményeket megoszthatom Giorgi-val aki Grúziából jött egy félévre és nagyon jó barátság alakult ki közöttünk. Összekovácsolt minket, hogy ugyan azokkal a kulturális különbségekkel szembesülünk, azonos programokon veszünk részt és közös óránk is van. A kampuszon élni remek. A szobatársaim mind csodás emberek és valós barátságok születtek közöttünk. Már most szomorúvá válok, ha arra gondolok, hogy hamarosan haza kell mennem, de határozottan kijelenthetem, hogy jobb befektetést nem is választhattam volna, mint részt venni a cserediákprogramban. A hátralévő hetekben készülök a Halloween party-ra a szobatársaimmal, továbbra is elkészítem a házi feladatokat (és őszintén rengeteg házi feladatot kapunk), hetente megírom a teszteket, vizsgákat és élvezem az itteni atmoszférát-mosolyogva minden nap!

Fotó: Hunyadi Zsuzsanna

Hunyadi Zsuzsanna