Sárosi Beáta, külföldi diákok mentora.

Sziasztok!
Sárosi Beáta vagyok. Bő két és fél évig mentorkodtam külföldi diákok mellett és minden egyes percét hihetetlenül élveztem. Lássuk az okokat, miért is. Először is sokat tanulhatsz magadról, ami felkészít a jövődre és tudatosabbá, magabiztosabbá tesz, ha jobban megismered önmagad. Mivel sok külföldi hallgató jön hozzánk minden félévben, így több a mentor is. Kipróbálhatod magad, mennyire vagy csapatjátékos, mennyire vagy alkalmazkodó más kultúrából származó emberekkel. Fejlesztheted a szervezőkészségedet, mivel szükség van programokra, hogy színesebbé tedd az itt töltött idejüket. Kreatívnak is kell lenned, hogy együtt ötletelhessünk. Kirándulásokra viheted a külföldieket, megmutathatod nekik a legjobb helyeket az országban, különböző szabadidős tevékenységeket találhatsz ki a számukra, amelyek mind garantálják, hogy egy felejthetetlen, életre szóló élménnyel térnek haza, hisz a külföldi ösztöndíjprogram a tanulás mellett a szórakozásról is szól. És itt kapcsolódik be a másik ok, hogy új kapcsolatokat építhetsz a világ minden tájáról, Európából, Spanyolországtól Litvániáig, Ázsiából vagy akár az amerikai kontinensről érkező és afrikai hallgatókkal is. Ők pedig viszonzásképp itteni segítségedért nagyon hálásak, bármikor meglátogathatod őket, így az egész világot könnyen bejárhatod ezen ismerőseid révén. Más kultúrák, nyelvek megismerése téged is csak többé, értékesebbé tesz, nemcsak őket. Egyszóval hatalmasakat bulizhatsz velük az egész félév során és egy szuper csapatba kerülhetsz be, ha jelentkezel mentornak. Én csak ajánlani tudom, az biztos.

Írta: Sárosi Beáta

A mentor programokról bővebben itt olvashattok: Sceince Without Borders mentor program, Erasmus mentor program